poniedziałek, 21 lutego 2011

Leki krwiopochodne - leczą ale ...

       Znowu kilka dni przerwy, niestety ale pogoda okropna i samopoczucie też. Czuje się jakiś ospały pomijając, że wszystko boli jeszcze bardziej. 
Chcę dzisiaj nawiązać do petycji, dlaczego tak ważna jest dla nas zamiana leków robionych z osocza ludzkiego na leki rekombinowane**. 
Leki z ludzkiej krwi zawsze niosą ze sobą ryzyko przeniesienia chorób zakaźnych. 
Niestety wielu Hemofilików zostało zarażonych żółtaczką typu C. Nie jest łatwo o tym mówić, mnie też to nie omineło. Pociesza jedynie fakt że w dzisiejszych czasach, można już ją wyleczyć. 
Pozostaje jednak zawsze ryzyko, bo choroba ta potrafi przebiegać bezobjawowo, a nie wiedząc o tym i nie lecząc możemy nabawić się nawet raka wątroby. 
W latach 80-tych wystąpiły też przypadki zarażenia Hemofilików wirusem HIV. 
 Zawsze jest ryzyko pojawienia się nowego wirusa, który za nim zostanie wykryty może być przeniesiony przez nasze leki. 
Dlatego na całym świecie wycofuje się leki krwiopochodne zastępując rekombinatami**
Nasza polityka jest inna, nie tylko jeśli chodzi o tą kwestię przekonanie dysydentów idzie bardzo opornie. 
A przecież chodzi tu o nasze zdrowie, a nawet życie. 
 To co wszędzie staje się standardem u nas jest zbyt drogim luksusem.
Dlatego zachęcam do poparcia http://petycja.gsl.pl/

** - Czynniki rekombinowane są to koncentraty czynników krzepnięcia stosowane w leczeniu chorych na hemofilię, które opracowano dzięki zaawansowanym technikom biologii molekularnej. Rekombinowane, ponieważ ich źródłem są przecinane i łączone nici DNA pochodzące od kilku różnych organizmów. W czynnikach rekombinowanych gen ludzkiego czynnika krzepnięcia wprowadzono do komórek zwierzęcych i za ich pośrednictwem produkowany jest ludzki czynnik krzepnięcia. Czynniki rekombinowane nie są produkowane z krwi. Koncentraty rekombinowane są bardzo starannie przebadane, a ich wysoka jakość jest stale doskonalona. Produkty trzeciej generacji są całkowicie wolne od patogenów, które mogłaby zawierać krew. Czynniki rekombinowane niezależnie od metody produkcji nie były przyczyną jakiejkolwiek choroby.
Chociaż w przypadku koncentratów rekombinowanych źródłem czynników krzepnięcia nie jest krew, otrzymywany czynnik krzepnięcia jest prawie identyczny z naturalnym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz